Εθνικό Αγωνιστικό Ημερολόγιο 2019 – Ενόργανη Γυμναστική
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ |
ΑΓΩΝΑΣ |
06–07 Απριλίου |
Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. Διασυλλογικός Δ΄ κατηγορίας
(παμπαίδες – παγκορασίδες) |
23-24 Μαρτίου |
Α΄ Φάση Γ΄ & Δ΄ κατηγοριών
(παίδων – κορασίδων / παμπαίδων – παγκορασίδων) Δ περιφέρειας |
15 Απριλίου |
Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα |
04 – 05 Μαΐου |
Α΄ Φάση Γ΄ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων)
Β περιφέρειας / Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε Α΄ Φάση Γ΄ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων) Α – Γ περιφερειών / Α.Ε.Σ.Γ.Α. |
18 – 19 Μαΐου |
Α΄ Φάση Δ΄κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων)
Α – Γ περιφερειών / Α.Ε.Σ.Γ.Α Α΄ Φάση Δ΄ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Β περιφέρειας / Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. |
25-26 Μαΐου |
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γ΄κατηγορίας (Παίδων – Κορασίδων) |
01 – 02 Ιουνίου |
Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Α – Γ – Δ περιφερειών |
08- 09 Ιουνίου |
Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Β περιφέρειας |
15– 16 Ιουνίου |
Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.
Διασυλλογικός Ε΄ κατηγορίας (προαγωνιστικά) |
07- 08 Σεπτεμβρίου |
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
Α΄ & Β΄ κατηγοριών (ανδρών – γυναικών / εφήβων – νεανίδων) |
08 – 10 Νοεμβρίου |
“Horizon Cup” (Διεθνής Αγώνας Συλλόγων Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
2018
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΑΓΩΝΑΣ | ΤΟΠΟΣ |
05 Μαρτίου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα | Θεσσαλονίκη |
17 – 18 Μαρτίου | Α’ Φάση Γ΄ κατηγορίας (παίδων-κορασίδων)
Β περιφέρειας/ Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. |
Θεσσαλονίκη |
31 Μαρτίου – 01 Απριλίου | Α’ Φάση Γ΄ & Δ΄ κατηγοριών (παίδων-κορασίδων/
παμπαίδων – παγκορασίδων) Δ περιφέρειας |
Ρέθυμνο |
21 – 22 Απριλίου | Α΄ Φάση Δ΄ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων)
Β περιφέρειας/ Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. |
Θεσσαλονίκη |
21 – 22 Απριλίου | Α΄ Φάση Δ΄ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων)
Α – Γ περιφερειών/Α.Ε.Σ.Γ.Α. Α΄ Φάση Γ΄ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων) Α – Γ περιφερειών/Α.Ε.Σ.Γ.Α. |
Λαύριο |
5-6 Μαΐου | Διασυλλογικός Δ κατ. (παμπαίδες-παγκορασίδες)
Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
Θεσσαλονίκη |
12 – 13 Μαΐου | Πανελλήνιο ΠρωτάθλημαΓ΄ κατηγορίας (παίδων-κορασίδων) | Αθήνα |
19 – 20 Μαΐου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α΄ & Β΄ κατηγοριών
(ανδρών – γυναικών/ εφήβων- νεανίδων) |
Θεσσαλονίκη |
02 – 03 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας(παμπαίδων – παγκορασίδων)
Β περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
09 – 10 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας
(παμπαίδων – παγκορασίδων) Α – Γ – Δ περιφερειών |
Κορυδαλλός |
16-17 Ιουνίου | Διασυλλογικός Ε κατ. Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) | Θεσσαλονίκη |
09 – 11 Νοεμβρίου | Διεθνής Αγώνας Συλλόγων |
2017
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ | ΤΟΠΟΣ |
04-05 Μαρτίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ & Β’ κατηγοριών (ανδρών – γυναικών / εφήβων – νεανίδων) |
Θεσσαλονίκη |
11-12 Μαρτίου | Α’ Φάση Γ’ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
18-19 Μαρτίου | Α’ Φάση Γ’ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων) Α’ – Γ’ περιφερειών |
Αθήνα |
02-03 Απριλίου | Α’ Φάση Γ’ & Δ’ κατηγοριών (παίδων – κορασίδων / παμπαίδων – παγκορασίδων) Δ’ περιφέρειας |
Ρέθυμνο |
29-30 Απριλίου | Α’ Φάση Δ’ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
06-07 Μαΐου | Α’ Φάση Δ’ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Α’ – Γ’ περιφερειών |
Αθήνα |
12 Μαΐου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα | Αθήνα |
13-14 Μαΐου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γ’ κατηγορίας (παίδων – κορασίδων) |
Αθήνα |
03-04 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
10-11 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παμπαίδων – παγκορασίδων) Α’ – Γ’ – Δ’ περιφερειών |
Αθήνα |
15-16 Νοεμβρίου | Κύπελλο Γ’ κατηγορίας |