2019
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΑΓΩΝΑΣ |
09 – 10 Φεβρουαρίου | Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.
Διασυλλογικός Ατομικού Γυναικών – Νεανίδων – Κορασίδων & Ανσάμπλ Γυναικών΄- Νεανίδων |
16 – 17 Φεβρουαρίου | Κύπελλο «Ελπίδων» Γ’ κατγορίας |
23 – 24 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄ κατηγοριών
(γυναικών – νεανίδων) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Α – Γ – Δ περιφερειών |
30 – 31 Μαρτίου | Προκριματικός αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( γυναικών – νεανίδων ) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Β περιφέρειας |
06 – 07 Απριλίου | ● Πανελλήνιο Α΄ κατηγορίας (γυναικών)
● Πανελλήνιο Ανσάμπλ Α΄& Β΄ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) |
12 – 14 Απριλίου | Πανελλήνιο Β΄ κατηγορίας (νεανίδων)
Κύπελλο Ανσάμπλ Α΄- Β΄κατηγοριών |
15 Απριλίου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα |
20 – 21 Απριλίου | Προκριματικός αγώνας Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Β περιφέρειας |
03 – 05 Μαΐου | Προκριματικός αγώνας Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Α – Γ – Δ περιφερειών Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. Διασυλλογικός Δ΄ κατ. (Παγκορασίδες) |
11 – 12 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Β Περιφέρειας |
17 – 19 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων)
Α- Γ- Δ Περιφερειών |
01 – 02 Ιουνίου | ● Προκριματικός αγώνας Δ΄ Κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β Περιφέρειας ● Προκριματικός αγώνας Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων) Γ Περιφέρειας |
07 – 09 Ιουνίου | Προκριματικός αγώνας Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Α – Δ Περιφερειών |
15 – 16 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων)
Β Περιφέρειας |
21 – 23 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ΄ κατηγορίας
(παγκορασίδων) Α – Γ – Δ Περιφερειών Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε. Διασυλλογικός Ε΄ κατηγορίας (προαγωνιστικά) |
06 – 07 Ιουλίου | Κύπελλο Α΄ – Β΄ – Γ΄ – Δ΄ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων – κορασίδων – παγκορασίδων) |
Οκτώβριος | Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.
Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών |
Νοέμβριος | Ανσάμπλ
Γ΄- Δ΄ κατηγοριών Προκριματικές – Τελικές Φάσεις |
2018
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΑΓΩΝΑΣ
|
ΤΟΠΟΣ |
10 – 11 Φεβρουαρίου | Διασυλλογικός Α΄- Β΄- Γκατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων-Κορασίδων)
& Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων) Β περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
Θεσσαλονίκη |
17 – 18 Φεβρουαρίου | Κύπελλο «Ελπίδων» Γ΄ κατηγορίας | Λιτόχωρο |
03 – 04 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( Γυναικών – Νεανίδων ) Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών ( Γυναικών – Νεανίδων) Β περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
5 Μαρτίου | Προτεινόμενη ημερομηνία για Σχολικό Πρωτάθλημα | |
10 – 11 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α΄& Β΄κατηγοριών
( Γυναικών – Νεανίδων) Ανσάμπλ Α΄& Β΄κατηγοριών (Γυναικών – Νεανίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
Αθήνα |
31 Μαρτίου-1 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α΄ κατηγορίας (Γυναικών)
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανσάμπλ Α΄και Β΄κατηγοριών ( Γυναικών – Νεανίδων) |
Θεσσαλονίκη |
13 – 15 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
Β΄ κατηγορίας (Νεανίδων) Κύπελλο Ανσάμπλ Α΄- Β΄ κατηγοριών |
Αθήνα |
21 – 22 Απριλίου | Προκριματικός αγώνας
Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
|
28 – 29 Απριλίου | Προκριματικός Αγώνας
Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων) Β περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
05 – 06 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ κατηγορίας (Κορασίδων)
Α-Γ-Δ περιφερειών |
Αθήνα |
12 – 13 Μαΐου | Τελική Φάση Γ΄ Κατηγορίας (Κορασίδων)
Β΄ Περιφέρειας |
Θεσσαλονίκη |
26 Μαΐου | Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Γ Περιφέρειας |
Πάτρα |
26-27 Μαΐου | Διασυλλογικός Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)
Β περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) |
Θεσσαλονίκη |
02 – 03 Ιουνίου | Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Α- Δ περιφερειών |
Λαύριο |
09 – 10 Ιουνίου | Προκριματικός αγώνας
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Β περιφέρειας |
|
23 – 24 Ιουνίου | Τελική Φάση
Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων) Α-Γ-Δ περιφερειών |
|
23 – 24 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ΄ Κατηγορίας (Παγκορασίδων)
Β περιφέρειας |
|
30 Ιουνίου | Διασυλλογικός Ε’ κατηγορίας Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) | Θεσσαλονίκη |
07 Ιουλίου – 08 Ιουλίου | Κύπελλο Α΄-Β΄-Γ΄-Δ΄ κατηγοριών
(Γυναικών – Νεανίδων – Κορασίδων – Παγκορασίδων) |
Αθήνα
|
Νοέμβριος | Διασυλλογικός Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών
Β΄ Περιφέρειας (Α.Ε.Σ.Γ.Β.Ε.) Ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών Προκριματικοί – Τελικές Φάσεις |
Θεσσαλονίκη |
2017
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ | ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ | ΤΟΠΟΣ |
18-19 Φεβρουαρίου | Κύπελλο «Ελπίδων» Γ’ κατηγορίας | Θεσσαλονίκη |
18-19 Μαρτίου | Προκριματικός Αγώνας Α’ – Β’ κατηγοριών (γυναικών – νεανίδων) Β’ περιφέρειας | Θεσσαλονίκη |
01-02-03 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α’ κατηγορίας (γυναικών),
Αγώνας πρόκρισης για Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα (Ensemble νεανίδων) |
Αθήνα |
21-22-23 Απριλίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας (νεανίδων) | Κορδελιό-Εύοσμος |
06-07 Μαΐου | Προκριματικός Αγώνας Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Β’ περιφέρειας | Βέροια |
27-28 Μαΐου | Τελική Φάση Γ’ κατηγορίας (κορασίδων) Β’ περιφέρειας | Θεσσαλονίκη |
10-11 Ιουνίου | Προκριματικός Αγώνας Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας | Λιτόχωρο |
24 – 25 Ιουνίου | Τελική Φάση Δ’ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β’ περιφέρειας |
Βόλος |
Κύπελλο «Κορασίδων – Παγκορασίδων» | Θεσσαλονίκη | |
25-26 Νοεμβρίου | Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ensemble Νεανίδων. | Λαύριο |
2016
-
Τελική φάση ρυθμικής ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών (κορασίδων- παγκορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 26 Νοεμβρίου - Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Α φάση ρυθμικής ανσάμπλ Γ΄- Δ΄ κατηγοριών (κορασίδων- παγκορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 12 Νοεμβρίου)
-
Τελική φάση ρυθμικής Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Δράμα 1-2 Ιουλίου - Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Α΄ φάση ρυθμικής Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β΄-Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 18-19 Ιουνίου)
-
Τελική φάση ρυθμικής Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 28 Μαΐου - Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Α΄ φάση ρυθμικής Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Βέροια 14 Μαΐου)
-
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ρυθμικής Α΄ κατηγορίας (ατομικό γυναικών) & Β΄ κατηγορίας (ομαδικό νεανίδων) (Θεσ/νίκη 16-17 Απριλίου. Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ρυθμικής B΄ κατηγορίας (νεανίδων) (Αθήνα 02-04 Απριλίου. Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Κύπελλο Ελπίδων (Θεσσαλονίκη 06 Φεβρουαρίου)
2015
-
Τελική φάση ρυθμικής Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 27-28 Ιουνίου - Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Διασυλλογικός αγώνας ρυθμικής Δ΄ κατηγορίας (παγκορασίδων) Β΄-Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 20-21 Ιουνίου)
-
Τελική φάση ρυθμικής Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων), Β΄ - Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 06-07 Ιουνίου - Διοργάνωση Ε.Γ.Ο.)
-
Διασυλλογικός αγώνας ρυθμικής Γ΄ κατηγορίας (κορασίδων) Β΄-Δ΄ περιφερειών (Θεσσαλονίκη 16-17 Μαΐου)